czwartek, 28 maja 2009

10 lat na froncieW aktualnej "Lampie" można i warto przeczytać wstrząsający wywiad Piotra Mareckiego z Piotrem Krzywcem. Okazuje się, że koleżka, który wyreżyserował legandarną "Krwawą rozgrywkę", a na premiery swoich filmów do kina Forum zapraszał striptizerki i facetów z piłami mechanicznymi nagle przestawił się na PiS, Piłsudskiego i Matkę Boską Częstochowską. Jego ociekające keczupem filmy były krytyką postkomunistycznego porządku i ostrzeżeniem przed sektami. I dalej w tym kierunku. Wolałem pojebanego Krzywca z Ameryki.

Przy okazji przypomniałem sobie, że portret Piotra Krzywca na ulicy Wasilkowskiej to pierwsze zdjęcie, które opublikowałem w ogólnopolskiej prasie. W 1999 roku, w starej "Machinie". Daty dziennej sesji nie pamiętam, ale było to chwilę po maturze. Czyli dokładnie 10 lat temu. Czyli obchodzę właśnie 10-lecie pracy zawodowej. Kurde balans.

6 komentarzy:

karol pisze...

ha! to byl tez przeciez moj pierwszy tekst (razem z Kasia) opublikowany w prasie ogolnej, czyli ze od 10 lat wspolpracujemy niby zawodowo? ;)

kuba pisze...

fakt! i artystycznie tez jubileusz. grupa zemby rowniez jest jakos z tego okresu.
archeologia, man.

cugi pisze...

i teraz przy okazji jubileuszu jeszcze trafilo sie miejsce w kronice towarzyskiej. to chyba trzeba symbolicznie odczytac.

Anonimowy pisze...

goździki, bombonierki, galaretki w cukrze, czasem kryształowe wazony... kiedyś w domu prasy tak się podobno obchodziło jubileusze... od babci słyszałam ;) ...tak mi się skojarzyło. pzdr

Radek Oryszczyszyn pisze...

Z cyklu białostockiego: http://www.youtube.com/watch?v=E20ScsK9xi0

Anonimowy pisze...

Yes if the truth be known, in some moments I can bruit about that I agree with you, but you may be making allowance for other options.
to the article there is stationary a suspect as you did in the downgrade publication of this beg www.google.com/ie?as_q=somerset aviation maintenance school ?
I noticed the axiom you procure not used. Or you functioning the dreary methods of inspiriting of the resource. I have a week and do necheg