piątek, 30 lipca 2010

Podkarpacka prośba

W przyszłym tygodniu, a później jeszcze raz we wrześniu wybieram się na Podkarpacie. Będę dokumentował "ekonomię społeczną" tego regionu. Ekonomia społeczna to, według organizatorów projektu, wszystkie miejsca i aktywności, które angażują ludzi dla jakiejś idei slużącej ogółowi. Można to rozumieć m.in. następująco:

-spoldzielnie socjalne
-warsztaty terapii zajeciowej
-zaklady aktywnosci zajeciowej
-kluby/centra inicjatyw spolecznych
-ochotnicze straze pozarne
-stowarzyszenia sportowe/kibicow
-grupy nieformalne-dla dobra ogolnego
-inicjatywy obywatelskie
-spoleczne zaangazowanie soltysow
-produkty regionalne
-partnerswo publiczno-prywatne
-wolontariat
-inkubatory trzeciego sektora
-doksztalcanie

Problem polega na tym, że nigdy na Podkarpaciu nie byłem i mam mało punktów zaczepienia. W przyszłym tygodniu chcę jeździć przede wszystkim po większych miastach: Rzeszów, Mielec, Dębica. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie ekonomiczno-społeczne rady i kontakty. Zaglądacie tu, więc wiecie co może mnie interesować.

Mailem, komentarzem, telefonem.

Dziękuję z góry.

6 komentarzy:

miła osoba pisze...

pojęcia nie mam, czy Cię to zainteresuje, ale... kiedyś w Rzeszowie bardzo prężnie działało Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet Poszukujących Pracy. Trzeba by sprawdzić, czy nadal istnieje. To chyba jedna z bardziej znanych inicjatyw z Podkarpacia. robiły projekty, w których kobiety miały przejąć inicjatywę w swoich społecznościach. ciekawe, czy się udało..

pradut pisze...

no jakoś to szło prężnie
nawet szkolenia z pośredniaka. znam kobiete co dostala dofinansowanie i otworzyła gabinet odnowy - mówila że oni po tych kursach sobie takie łańcuszki znajomości porobili: ja tobie to, ty mi tamto, znajomi znajomych sa moimi znajomymi, ponoć takie wsparcie pomogło w starcie

kuba pisze...

Dzię-ku-ję!

kuba pisze...

Za maile też dziękuję.

karola pisze...

Proszę wejść na stronę www.nowiny24.pl
Pozdrawiam,
Karolina.

gorczakowski pisze...

Kuba, skrobnalem Ci na maila pare słów.