wtorek, 11 grudnia 2018

NIE LIL, NIE YOUNGW ramach festiwalu X Print w galerii EGO w Poznaniu odbywa się moja wystawa.

Pokazuję zdjęcia, ale trochę inne i inaczej niż zwykle. Oto opis:


Podobno na świecie codziennie powstaje około 1,3 tryliona zdjęć (trylion ma 18 zer). Zalew obrazów, brak skupienia. Wszyscy to znamy aż za dobrze. I zawodowcy i amatorzy. I dorośli i dzieci. Ciężko jest być w tej sytuacji fotografem, ciężko definiować się w ten sposób.

W samolocie musisz być offline, nie ma wyboru. Czytam książki i magazyny, słucham muzyki, ale po jakimś czasie zaczynam odczuwać narkomański głód nowych rzeczy do oglądania. Na jedną z dłuższych tras zaopatrzyłem się w sporo papierowych gazet. To było dzień po tym ja zmarł Muhammad Ali. Wszędzie było mnóstwo wspomnieniowych materiałów o nim i archiwalnych zdjęć. Bardzo dobrych zdjęć (Thomas Hoepker!). Na pewno zasejwowałbym je na pintereście. Póki co zacząłem je sobie wyrywać i układać w notatniku. Zmuszenie do skupienia. Czas na docenienie. Wciągnęło mnie to. Muhammad Ali ruszył lawinę. Po wylądowaniu kupiłem więcej notatników, nożyczki i dwustronną taśmę klejącą. W drodze powrotnej miałem ze sobą już cały warsztat. Nastolatek z sąsiedniego siedzenia zapytał mnie: - Przepraszam, czy jest pan artystą?

Scrapbooki wyglądają dobrze. Jest w nich przyjemność analogowych błędów. Coś jest krzywo wycięte, gdzieś się zagiął róg, gdzieś widać plaster... Pojawiają się nieoczekiwane zderzenia form i treści. A poza wszystkim robienie ich jest po prostu przyjemnym sposobem spędzania czasu. Oprócz znalezionych materiałów zacząłem wklejać do notatników swoje własne zdjęcia. Zimne układy pikseli chciałem przenieść do ciepłej analogowej rzeczywistości. Przy okazji prywatna narracja zaczęła się zderzać z rzeczywistością z gazet. Polityka jest ważna, świat jest w trakcie ogromnej zmiany, ale trudno tą zmianę sfotografować, jest bardzo abstrakcyjna. W notatniku pojawia się w naturalny sposób.

Festiwal książek fotograficznych to dobry moment, żeby się tym podzielić. Scrapbook jest książką i to jeszcze na dodatek bardzo korzenną jej formą.


Wystawie towarzyszy małe wydawnictwo, teraz można je kupić w Poznaniu. Za kilka dni będzie je można kupić przez SuperSalon i pewnie w kilku "fajnych" księgarniach na świecie.
Damy znać!

3 komentarze:

Iga Łapińska pisze...

Uwielbiam tego bloga. I też jestem z Dziesięcin. Kiedyś.

yessy haryanto pisze...

Haloo pak^^

Kami dari SENTANAPOKER ingin menawarkan pak^^

Untuk saat ini kami menerima Deposit Melalui Pulsa ya pak.

*untuk minimal deposit 10ribu
*untuk minimal Withdraw 25ribu

*untuk deposit pulsa kami menerima provider
-XL
-Telkomsel


untuk bonus yang kami miliki kami memiliki
*bonus cashback 0,5%
*bunus refferal 20%
*bonus gebiar bulanan (N-max,samsung Note 10+,Iphone xr 64G,camera go pro 7hero,Apple airpods 2 ,dan freechips)

Daftar Langsung Di:

SENTANAPOKER

Kontak Kami;

WA : +855 9647 76509
Line : SentanaPoker
Wechat : SentanaPokerLivechat Sentanapoker

Proses deposit dan withdraw tercepat bisa anda rasakan jika bermain di Sentanapoker. So… ? tunggu apa lagi ? Mari bergabung dengan kami. Pelayanan CS yang ramah dan Proffesional dan pastinya sangat aman juga bisa anda dapatkan di Sentanapoker.

jasmyn pisze...

I will buy Madden 21 Coins at GameMS, which brings me great convenience. If you need to buy Madden 21 Coins, please click: https://www.gamems.com/madden-21-coins.